Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Acıbadem Ankara’lıyı Flash CT teknolojisi ile buluşturuyor

Flash CT

Acıbadem, Ankara’da daha yeni açılmasına rağmen, değişik hareketleri ile dikkat çekmeye başladı. Örneğin bu MR makinaları ile nasıl dolandırıcılık yapıldığı ile ilgili birçok haber okurken böyle teknolojik cihazların Ankara’ya gelmesi bence çok önemli, keza başbakanımız Ankara’nın bir sağlık başkenti de olacağını her defasında yineliyor. O nedenle hem buradaki hastanelerin kalitesinin artırılması ve sayısının da artırılması önem taşıyor. Eğer Ankara’da sıra beklemeden, doğru tahliller yapabilen ve hızlı hizmet veren hastanelerin sayısı artarsa bu tüm Türkiye için örnek teşkil edecektir.

Bu yeni MR cihazının en önemli özelliği hızı olsa da, benim gibi kapalı yer korkusu olan tabutumsu makinalardan sonra diğer ucu açık olan makinalara geçiş bile bence önem taşıyordu. Bu yeni makinanın (Flash CT) özellikleri ise  aşağıda :

Flash CT: 4 saniyeden kısa sürede tüm vücut tomografisi çekebilen ve bunu dünyada kaydedilmiş en düşük radyasyon oranıyla yapabilen ilk bilgisayarlı tomografi cihazı.

Ankara’daki Acıbadem hastanesi Or-an’da bulunuyor, burasının benim çektiğim resmini sizlerle paylaşıyorum.

Acıbadem hastanesi Ankara

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website