Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Ankara’nın bağları da, delik deşik yolları ..

Ne kadar sarhoş olduk ta… göreeemiyoooz bunları… şeklinde bir düşünceye sahip oldum, dün itibariyle. Her kış ayı’nın sonunda yerlerinden sökülmüş ve bazı parçaları kalmış hız bariyerleri, en sonuncusuna daha dün Tunus caddesinde düştüğüm koca çukurlar, silinmiş asfalt boyaları ve bir de üstüne yağmur ve çamurdan sinir bozucu gri bir renk alan binalar eklenince, Ankara’dan gıcık kapası geliyor insanın gerçekten.

Tam da bunun üzerine facebook’a bakayım da biraz havam değişsin derken burada da şu aşağıdaki resmi görünce. Hah dedim bugünkü düşüncelerimi güzelce anlatıyor doğrusu.

Ankara kötü yollar

Ya asfaltın kalitesizliğinden, ya da bu asfalt işini yapanların beceriksizliğinden diyeceğim, bu tablo her ilkbahar’da aynı. Hatta çok yakın örnek Hoşdere caddesini yaklaşık 2 ay süren büyük bir operasyon ile yeniden yaptılar, sonra 2-3 hafta geçti, bu sefer ortasına boru döşemeye karar verdiler ve güzelim asfaltı tekrar delip, sonrasında da iğrenç bir yama yaptılar. Yani bunu daha önceden düşünemeyen bir zihniyete ne diyeyim !

 

 

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website