Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Ankara’da Fuhuş Sokakta

Hatırlarsınız, Sn. Melih Gökçek’in ilk seçildiği yıllarda yaptığı icraatlerden biri de Bentderesi semtinde bulunan genelevi kapatmak olmuştu. Hatta bu olay basında da işlenmişti. O zaman da öngörülü insanlarımız ve çeşitli bilim adamları bunun toplumda başka noktalardan patlak vereceğini söylemişlerdi, bunları gazetelerden okumuştuk. Tabii bunun üzerinden yıllar geçti. Geçen süreç içinde ise çocuk istismarları arttı, tecavüzler arttı, sokakta travestiler oluştu (artık sokak fuhuşu kadınlardan bunlara kaydı), masaj salonu sektörü patladı, telefon ve internetten siparişler bile var, hatta öyle ki geçen gün çoluk çocuk ve ailelerin yürüdüğü Tunalı kaldırımlarında gördüğüm reklamlarını bile artık rahatça yapabiliyorlar. Fuhuş alenen piyasada anlayacağınız !

Tabii burada Belediye Başkanı’nı suçluyor gibi olmak istemem keza o zamandan bu zamana toplum da değişti ve değerlerimiz de seyreldi orası da bir gerçek. Ama yine de Ankara’nın ailelerin yaşamadığı bir noktasında,  örneğin Amsterdam’da bulunan “Red Light District” gibi bir ortam yaratılabilir bu hem turistik amaçlı kullanılabilir, hem de en azından bu tip hastalıklar biraz olsun kontrol altında tutulabilirdi diye düşünüyorum. Keza şu anda ortalıkta dolaşan fuhuşun ne önü alınabiliyor ne de bir sağlık kontrolü var. Şu anda bile bir AIDS’li vatandaş kim bilir kaç kişiye bu hastalığı serbestçe bulaştırabilir durumda sokaklarda geziyor olabilir. Bence, internet yasakları ile bu tip sex içerikli sitelere erişim toptan kaldırılmalı, gençlerimiz rahatça porno seyretmeli ve mektebe! de gidebilmeliler. Aksi takdirde işin sonunda ya bu tip “azgın teke sendromu” çeken insanlardan korunmak için kadınlar türbana bürünmek zorunda kalacaklar ya da tacizler ile hayatlarından bezip başka bir ülkeye taşınacaklar. Tabii biz de sonucunda daha çok erkeklerden oluşan, daha fazla travestili ve daha fazla dinci görünen, UCUBE bir toplum olacağız. Biraz ütopik gelebilir ama bir zamanlar olmaz dediğimiz bir çok şey “Hayaldi, gerçek oldu !”

tunali-bestekar-fuhuş-reklam-travesti-1 tunali-bestekar-fuhuş-reklam-travesti2

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website