Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Ankara’da kuyu suyu çıkarma işinin piri Haşim Usta

Bu kamyonet benzeri tuhaf ama ilginç aracı zaman zaman Gölbaşı civarından geçerken ama hep aynı yerde görürdüm ve açıkçası birinin eski diye oraya terkettiğini filan düşünmüştüm. Aracın devamlı bulunduğu lokasyon Mogan Gölü kavşağı ve şu an oraya giderseniz de aracı orada görebileceğinizden eminim. Bugün Sabah yine buradan geçerken aracın yanında birini gördüm ve hemen durdum. Tam yanına geldiğimde yanına koyduğu piknik tüpünde kaynamakta olan çayını kontrol ediyordu.  Göl manzarasında ve kendi aracının gölgesinde güzel bir çay keyfi yapacaktı herhalde. İsmi Haşim olan bu ustanın asıl işinin kuyu vurma ve su çıkarma olduğunu ve bu aracın da bu amaçla kullanıldığını öğrenmem de çok sürmedi. Aracı biraz inceledim, 1. Dünya Savaşından kalma gibi duruyordu ama full işlevselmiş. Haşim Usta ise yıllardır bu işi yaparmış.

Eğer siz de Ankara’da araziniz veya tarlanızdan su çıkarmayı planlıyorsanız suyun bulunma derinliği bazında çok uygun fiyatlarla Haşim Usta’dan da bir fiyat alabilirsiniz. Tabii aynı zamanda da bu değişik aracı çalışırken görüp, bire bir deneyimlemiş olursunuz.

Haşim Usta’nın kişisel cebi aracın çeşitli yerlerinde var ama resimden okuyamayanlar için vereyim. 0 535 738 6893.

ankara-kuyu-vurma-cikarma-golbasi

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website