Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Belko / Havaş karşılaştırması ve güzergâhları

belko-havaş-havaalanı-otobüsü
3 gün önce İstanbul’dan Ankara’ya döndükten ve bavullarımı aldıktan sonra terminal dışına çıkınca şehire inmek için Havaş otobüsü aramaya başladım ancak Havaş’ın sadece her yarım saat başı kalktığını öğrenip, Belko(Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan şirket) otobüsü tam da önümde durunca bu otobüse binmeye karar verdim. Açıkçası ben bu deneyimin bir Belediye otobüsü kıvamında olacağını ön yargısındaydım ama kesinlikle yanılmışım. Otobüsün içi gayet modern ve şöför nazikti, valizlerimi yüklemeye yardım etti filan hatta şaşırdım kaldım! Üstelik binince öğrendim, ücreti de 8 TL idi. Bildiğiniz gibi Havaş 10 TL.

Size aşağıda Belko ile Havaş arası bir karşılaşırma yaptım. Ayrıca Belko’nun durduğu güzergâhları da şöför otobüsün içinde durağa yaklaşınca anons ediyor, bunları da not aldım. Onu da karşılaştırmadan sonra listeleyeceğim en aşağıda bulabilirsiniz

Seyir sırasında önceden belirlenmiş noktalarda bu duraklamalar gayet çabucak gerçekleşiyor, hatta AŞTİ’de bile hemen içeridekileri indirip Kızılay’a devam etti ki ben yine Belediye otobüsü mentalitesi ile birilerini alır ve bekler diye düşünüyordum! Son durağı ise tam Kızılay’daki Gama İş Merkezi’nin önü. Benim için tek dezavantajı Çankaya’da oturmam nedeniyle bindiğim taksi Sıhhiye’den U dönüşü yapmak zorunda kaldı, bavullarla karşı yola geçmeyi de gözüm yemedi ama bu geri dönüş 3 TL fark yarattı taksimetrede ki bence buna değerdi.

Belko’nun Havaş’a göre avantajları

1. Ücreti daha ucuz.
2. Daha sık otobüsleri var.
3. Daha çok durağı var. (Tabii bu direkt AŞTİ’ye gidecek müşteri için zaman açısından dezavantaj olabilir)

Belko otobüsleri’nin güzergâhı ve durakları

1. Hasköy – Fruko
2. Aydınlıkevler
3. Keçiören – Fatih Köprüsü
4. Ankamall – Akköprü
5. Gazi Hastahanesi – Başkent Öğretmen Evi
6. Emek Metro istasyonu
7. AŞTİ
8. Milli Kütüphane
9. Kızılay – Gama iş merkezi önü

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website