Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Eskişehir yolu, Armada Darboğazı’na kolay çözüm

Daha önce Armada dar boğazı isimli yazımızda da belirttiğim gibi Armada Alışveriş Merkezi’nin tam karşısında, eski Ankara ikonu “mavi kafes” in hemen önündeki yol tam bir darboğaz durumunda. Burası ODTÜ yolu’nun açılması ile biraz rahatlar diye umuyordum ama ne yazık ki burası ile arasında çok uzaklık olduğu için ve Armada’nın karşısında absürt bir yerde duran otobüs durağı nedeniyle bu darboğaz hâlâ aynı kıvamda. Aslında buraya bir cep yapıldı. Burasının otobüs ve minibüsler için yapıldığını zannetmiştik ama durağın yeri değişmedi . Şu an bu alanda sadece ticari taksileri görebiliyoruz. Cebin resmini aşağıda görebilirsiniz.

armadakarsisina-yapilancep

Burada bir durak olmadığı için ve insanların da durak olan yerden binmeleri gerektiğinden, otobüsler ve minibüsler zaten dar olan yolun bu tarafını, bir de duraklayarak daha da dar hale getiriyorlar. Aşağıda, ilk resimde duraklayan otobüs,minibüs vb. taşıtlar yüzünden oluşan trafik ve sonrasında şu andaki durağın tuhaf yeri :

armada-darbogazi-otobüsduragi

armadaotobusduragi

Bu durağın ivedilikle bu yeni yapılan cebe alınması hem trafiği rahatlatacak, hem de burada bekleyen insanların stresini azaltacaktır, keza şu andaki yerinde durak görüldüğü gibi iki tali yolun ortasında bir adada bulunuyor. Bu ufak adaya dolup taşan ve beklemeye çalışan insanlar aynı zamanda ezilme tehlikesi ile de karşı karşıya, o da cabası.

Büyükşehir tarafından bu konuya ivedilikle bir çözüm istiyoruz.

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website