Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Hayaldi, Gerçek Oldu. Twitter Kapatıldı!

twitter-turkey-bannedÖnce size bu haberi ilk duyduğumda verdiğim tepkiyi, vereyim “Yuhhhh”. Keza gerçekten inanılacak gibi değil! Ne çektin be yurdumun genci! Üniversite sınavları, YÖK, vizeler, toplu taşım eziyeti, parasızlık, işsizlik, evde bari bir iki siteye bakiyim, twit atiyim de rahatlıyayım diye artık düşünmene de gerek kalmadı, televizyon, gazete desen zaten “Alo Fatih”e bağlı! Kıssadan hisse, edebinle otur, sesini çıkarayım, hele ki twit atıyım filan, hiç düşünme bile! Twitter’dan örgütlenip te başımıza iş mi açıcan! #occupygezi filan, boş işler bunlar. Çapulcu’mu olucan başımıza! Eğer vaktin varsa extradan namaz kıl, hükümetimize yat kalk dua et veya tv’yi aç hükümetin vaazlarını dinle. Evden okula, okuldan eve, evden okula … Derslerin dışında hiç bir şeyi görme, işitme, konuşma!

Durum bu! Artık, Dünya’da 5. olduğumuz bir özelliğimiz daha oldu, bu vesileyle! Twitter’ı yasaklayan 5. ülke olduk. Övünürmüyüz, dövünürmüyüz bilmem artık! Mübarek olsun. Yalnız burada ben en çok Sn.Başkan Melih Gökçek’e üzülüyorum keza bu mecrada hatırı sayılır bir ünü vardı! Ama tabii ne yapıcan, emir demiri keser… Bakalım sırada hangi sansür var, başka hangi hayallerimiz daha gerçek olacak! göreceğiz. Böylece Çin, Kuzey Kore, Mısır ve İran’dan sonra twitter’ın kuşunu kafesleyen ama bu arada çağdaş ve demokratik geçinen ilk ülke de oluverdik. Ne mutlu!

Ama bi dakka! Bence yanlış bir istihbarat var! Bu tapeler en çok youtube üzerinden yayılmıyormuydu, yahu? Twitter’dan bildiğim kadarıyla, en son şu eski bakan Egemen Bağış’ın “her Cuma, bir sure salla” olayı çıkmıştı. Ama bunun dışında Gezi olaylarından bu yana başka bir vukuatı yoktu zavallı mavi kuşun. Yanılıyor muyum?

Üzüldüm gerçekten. Güzel Ülkem’in özgürlükleri adına, bir kara leke oldu bence.
Twitter’a veda şiirim ve son twit’im de buradan olsun 🙁

Twit, twit, örgütlendin,
Tapeleri dillendirdin,
Başımıza çorap ördün,
Ama şimdi kafeslendin!

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website