Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Venezüla’ya gidesim ve adamı öpesim geldi.

Nicolas_Maduro-venezüela-devlet-baskani-filistin

Venezüla Devlet Başkanı Nicholas MADURO, şimdiye kadar Türkiye dahil hiç bir ülke liderinin cesaret edemediği ve apaçık tırstığı İsrail’e direk girmiş. Tüm ülkelerin ve özellikle Arap ülkelerinin en başta biribirlerine hainlik etmemesi ve bu katliamı durdurmasını biz de yürekten diliyoruz. Maduro’nun sözlerini aynen yayınlıyoruz.

Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar. Dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar, o kadar. “Saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu. “Çok endişe duyuyoruz” bir de bu. Mesele bitiyor onlar için. Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor.”

Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz! Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor.

Filistin’den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri. Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website