Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Yavaş ! …

yavas-gardasim-yavas-geliyor-mansur-yavas-ankara

Yavaş gardaşım yavaş, geliyor Mansur Yavaş“, bu slogan ve afiş ile 2 gün önce ilk karşılaştığımda, bunu yine Melih Gökçek’in işi zannettim, keza öncesinde bir vukuatı olmuştu ama Başkan’ın günâhını almışım. Meğer, CHP’nin bu reklamı 100% gerçekmiş! Hâlihazırda bu reklamı Ankara’nın birçok noktasında ve hatta CHP seçim otobüslerinin üstünde bile görebilirsiniz.

Bu afişi kesinlikle beğenmedim. Tahminim, buradaki mizansenin amacı CHP’nin aslında şimdiye kadar pek yapamadığı, Halk’a halk diliyle seslenererek sempatik görünme çabaları olabilir, ama Ankara’lı Ankara’ya “Angara” derken, “gardaşım” lafına pek rastlamazsınız. Burada belli ki bir dokundurma ve/veya espri de yapılmaya çalışılmış ama bu da soğuk kaçmış ve pek anlaşılmıyor. Ayrıca bu resim size de bir komedi filminin afişini hatırlatmıyor mu, Allah aşkına! Mansur Yavaş hiç görmediğimiz kadar gülüyor ve dişleri de çok ön planda. Sloganda kullanılan font ve yazı biçimi bile komedi filimlerinde kullanılanlara benziyor. Slogan ise Çankaya’yı kendisine kale yapmış bir partinin Başkan adayını bayağı göstermiş. Bence reklam kampanyası oluşturulurken “Yavaş” soyadından yola çıkılmamalıydı, keza bu soyadı o kadar pozitif bir çağrışım yapmıyor. “Yavaş” olmak bir Belediye Başkanı’nda olmaması gereken bir özellikken buna vurgu yapmanın ne gereği var? Eğer amaç Halk’a inmekse onları ziyaret etmek, hâllerini hatırlarını sormak ve sadece onları dinlemek bile daha çok etki yapabilir, bu anlamda. Zaten Ankara’lı artık afiş veya bayrak sayısına göre değil, kendine yakın hissedeceği, cebine direkt etki edebilecek bir aday peşinde ve çok daha uyanık bu konularda.

Mansur Yavaş ta kesinlikle iyi bir aday, ona şüphe yok. Geçen seçimlerde aldığı oy oranı ortada, hepimiz onun Beypazarı’nda gerçekleştirdiği transformasyonu da biliyoruz, buraya gidenler zaten bizzat görmüşlerdir…

Sadece, bu kampanya pek olmamış.

  • Ben de bunu İ.Melih’in işi sanmıştım ama, gerçek çıkınca şaşırdım. Hatta aşağıdaki websitesi ve twitter bağlantılarına da baktım acaba kendi hesaplarını mı vermiş diye ama bunlar da normaldi. Bence de CHP, üstelik kendi parasıyla yapabileceği en kötü reklam kampanyalarından birine imza atmış.

    Irmak Kolcuoğlu

    06 Mart 2014

Leave a comment  

+5=9 doğrulama işlemi*

name*

email*

website